NurseryPlant Blog

A basic standard blog page example.

3. 7. 2018
weight-loss-2036966_960_720

Drobnými kroky ke zdraví

Určitě máte všichni zkušenosti s různými dietami, cvičebními programy nebo jen ambiciózními novoročními předsevzetími. Výsledky jsou často stejné – frustrace, zklamání a návrat do počátečního stavu. Čím je to ale způsobené? Jakákoliv udržitelná změna je možná pouze v dlouhodobém horizontu. Není nutné, ba ani žádoucí, úplně překopat svůj životní styl nebo jídelníček. Prudké a nárazové změny jsou spíše jen další zátěží pro organismus. Přitom stačí jen malinko. Postupně si vytvářet návyky, které vás bez velkého úsilí dovedou k perfektnímu zdraví a vysněné postavě.

 

Hřešíme když nás tlačí čas

Z našich zkušeností vychází, že nejvíce hřešíme, když nás tlačí čas. Připravovat, či shánět zdravé jídlo je časově náročné. A co si budeme povídat, komu se v dnešní době chce trávit dlouhé hodiny v kuchyni? Pokud se tedy jedná o volbu zdraví nebo čas, je to právě zdraví, které jde u většiny lidí stranou. To samé platí i o situacích, kdy není zdravé jídlo lehce dostupné. Například když cestujeme, čeká nás jedna schůzka za druhou nebo v momentech, kdy potřebujeme rychle doplnit energii. V takových chvílích často saháme po něčem nevhodném. Bagetě, sladké tyčince nebo jiné pochoutce. Na chvilku nám to dodá energii a pocit sytosti, ale tento stav nemá dlouhého trvání. Tyto malé prohřešky se však neustále sčítají a v delším časovém horizontu mají ohromný vliv na celkový výsledek.
 

Právě na to jsme mysleli, když jsme koncipovali Pokeat. Byli jsme frustrováni tím, že ačkoliv jsme se většinu času snažili žít co nejzdravěji, tyto malé, ale postupně se kumulující přešlapy, naši snahu sabotovaly. Nebylo to ani tak o nedostatečné vůli, ale spíše o nedostupnosti vhodných alternativ. Zjistili jsme, že stačí odstranit překážky, které nás od zdravého jídla dělí. Člověk má jen určité množství energie a každá volba ho stojí úsilí. Teď, když můžeme mít zdravé jídlo vždy po ruce, nemusíme volit mezi zdravím a časem. Zároveň nemáme problém s výkyvy energie ani výčitkami svědomí.
 

Stačí maličkosti

Pokeat má ohromný potenciál nahradit nežádoucí stravovací návyky a místo toho vám dodat ty nejvíce deficitní živiny. Dává možnost vylepšovat jídelníček právě v momentech, kdy většina lidí dělá nejvíce stravovacích chyb. Nemusíte dělat, žádné velké změny. Stačí maličkosti. Rozdíl ucítíte brzy. Nejlepší na tom všem je, že vás to nebude stát žádné úsilí a povede to k dlouhodobě udržitelným výsledkům.

Copyrights © 2018 Future foods s.r.o.

X