FAQ

Často kladené dotazy

Pokeat je bezlepkový. Obsahuje mandle a součástí syrovátkového proteinu je i minimální množství laktózy a sójového lecitinu. Pokud máte na laktózu či sóju pouze lehkou intoleranci (ne alergii!), neměl by vám Pokeat dělat potíže. Poraďte se však nejprve s vaším lékařem.

Do Pokeatu nepřidáváme žádná škodlivá éčka ani konzervanty. Kyselina jablečná a citrónová jsou technicky vzato chemické, ale přírodně se vyskytují v ovoci a jak se můžete podívat na webu fér potravina, jsou pro tělo naprosto neškodné.

Kompletní složení a nutriční informace najdete tady. Ve stručnosti je Pokeat postaven na kvalitních bílkovinách a zdravých tucích. Těch má právě většina populace ve stravě nedostatek. Zároveň je bohatý na vlákninu, která je pro tělo taktéž velmi přínosná.

Konzistence je ve formě pyré, které je ideální proto, aby tělo vstřebalo maximální množství živin. Zároveň jsme se snažili vytvořit ideální poměr mezi lehkostí jídla a pocitem zasycení. Abyste si mohli dát Pokeat opravdu kdykoliv. Je vhodný i během vytrvalostních sportů. U intenzivních aktivit se obecně příjem tuků a bílkovin nedoporučuje, ale každé tělo funguje trošičku jinak.

Pokeat je zdravé jídlo  z přírodních surovin, žádné náhražky, žádná škodlivá chemie, žádné kompromisy. Základ tvoří drcené mandle, proteinový mix, lněný a chia olej. Z proteinů je zastoupená rychle vstřebatelná syrovátka, pomaleji se uvolňující kasein i hydrolyzovaný kolagen, který je skvělou výživou pro vaše klouby. Komplexní sacharidy jsou pak zastoupené směsí bezlepkových obilných mouk – jáhlové, pohankové, rýžové a čirokové. Pomocí jablečného koncentrátu jsme u Pokeatu dosáhli konzistenci pyré, které je optimální pro vstřebávání živin. Kompletní složení naleznete zde.

Load More

Aminokyseliny jsou základní stavební složky proteinů. Zastoupení esenciálních aminokyselin ve stravě je důležité, protože  si je organizmus nedokáže sám vyrobit. Jsou bohatě zastoupené zejména v bílkovinách živočišného původu.

Bílkoviny, neboli proteiny, jsou základním stavebním kamenem pro naše tělo. Jsou důležité pro růst a opravu tkání a účastní se mnoha vitálních procesů v těle. Ne vždy je jednoduché přijmout dostatečné množství kvalitních bílkovin, a proto jsou v Pokeatu zastoupeny v hojném množství. Jejich dostatečný příjem přispívá také ke štíhlé kompozici těla, udrží nás déle zasycené a přispívají k růstu svalů.

Vláknina je nestravitelná složka potravy, která je nezbytná pro optimální funkci střev. Zvyšuje pocit zasycení a zpomaluje uvolňování cukrů do krve. Snižuje riziko nádorových onemocnění střev, může pomoci snížit hladinu cholesterolu a pomáhá v prevenci kardiovaskulárních onemocnění a obezity.  Najdeme ji pouze v potravinách rostlinného původu.

Inzulin je hormon ovlivňující hladinu cukru (glukózy) v krvi. Časté výkyvy způsobené nadměrným zastoupením sacharidů a zejména rychle vstřebatelných cukrů  jsou pro tělo nezdravé. Vedou k výkyvům energie, ukládání přebytečné glukózy ve formě tuku a způsobují inzulínovou rezistenci, což může vyústit až k onemocnění cukrovkou.

Tyto tuky jsou velmi příznivé pro snižování hladiny špatného (LDL) cholesterolu a snižují tak riziko srdečních onemocnění. Dále napomáhají odbourávání tuků v těle a působí protizánětlivě, čímž  zvyšují naši imunitu. Omega-3 esenciální mastné kyseliny si tělo nedokáže samo vyrobit, proto je důležité je příjímat v potravě.

Největší benefit pro lidské tělo mají omega 3 mastné kyseliny, na které jsou oleje z chia a lněných semínek bohaté. Mají příznivý vliv na kardiovaskulární systém a snižují hladinu škodlivého cholesterolu.  Zároveň jsou pro tělo velmi blahodárné i mononenasycené tuky, hojně se vyskytující například v mandlích nebo řepkovém oleji.

Dalším benefitem tuků je, že nezvyšují hladinu inzulinu. Podporují tak tělo ve spalování tuků a udržení konstantní hladiny energie.

Load More

S jakýmikoliv dotazy, připomínkami se na nás můžete obrátit na emailu info@pokeat.cz, nebo na čísle  608 190 540. Přivítáme jakýkoliv feedback, včetně pochval.

Od objednání ti balík dorazí do dvou pracovních dní. Pokud by se tak nestalo, neváhej nás kontaktovat a obratem se na to podíváme.

Poštovné za vás zaplatíme při objednávce 30ks a více. Zároveň u nás dostáváte slevu při vyšší objednávce – čím více, tím lépe :).

V případě že Pokeat ochutnáte a nebudete-li spokojeni, stačí nám do 14 dní poslat balík zpět a my vám vrátíme peníze.

Pokeat má šestiměsíční trvanlivost. Datum spotřeby naleznete na obale.

Pokeat skladuje při teplotě do 25 stupňů a mimo dosah slunečního záření. Dobře poslouží například kuchyňská skříň nebo zásuvka pracovního stolu.

Load More

Pokeat můžete jíst několikrát denně. Nejčastěji si ho naši zákazníci za den dávají dvakrát. Není koncipovaný jako náhrada veškeré vaší stravy, ale den či dva čistě na Pokeatu máme vyzkoušené a cítili jsme se přitom výborně. Doporučujeme vám jíst pestrou stravu, ke které je Pokeat zejména díky vysokému obsahu bílkovin, Omega 3 a vlákniny výborným komplementem.

Ano, oceníte ho během delších vytrvalostních sportů jako je třeba cyklistika či horská turistika. Dodá vám postupně se uvolňující energii. Můžete si ho dát i před aktivitou nebo po dokončení výkonu. Jen pozor, u intenzivních sportů se obecně příjem tuků a bílkovin nedoporučuje a je lepší před nimi nechat o trochu více času na strávení.

Rozhodně, zejména díky vysokému množství bílkovin, zdravých tuků a vlákniny můžeme Pokeat jednoznačně doporučit zařadit do vašeho jídelníčku. Pokeat vám dodá postupně se uvolňující energii  a udrží vás dlouho zasycené.

Záleží jaké jídlo chceš Pokeatem nahradit. Zákazníci  si nejčastěji Pokeat dají jako svačinu a rychlou snídani. Máme ale i dost spokojených uživatelů v průběhu oběda, zejména ti, co mají hektický životní styl.

Pokeat je určený pro všechny věkové skupiny včetně dětí od dvou let. Spokojenými zákazníci jsou žáci základních škol, studenti, maminky na mateřské dovolené, pracovníci v administrativě, aktivní sportovci i senioři.

Load More

Copyrights © 2018 Future foods s.r.o.

X