Složení

Co najdete v Pokeatu?

Chia olej

Chia olej je výborným zdrojem omega 3 mastných kyselin, které patří mezi vůbec nejprospěšnější nutrienty pro lidský organismus. Snižují riziko výskytu onemocnění srdce a cév, snižují hladinu cholesterolu, příznivě působí na paměť a duševní zdraví, zvyšují hladinu energie a mají protizánětlivé účinky.

Lněný olej

Za studena lisovaný lněný olej je bohatý na omega 3. Čistí cévy od tukových nánosů a snižuje tak riziko výskytu kardiovaskulárních onemocnění. Posiluje imunitu, pomáhá při regulaci tělesné hmotnosti, k prevenci cukrovky a rakovinnému bujení.  

Pohanka

Tato bezlepková superpotravina dodává tělu vitamín B, kyselinu listovou a minerály jako je mangan, hořčík, zinek či železo. Zvyšuje pružnost cévních stěn a má silné antioxidační schopnosti. Snižuje krevní tlak a pomáhá nám v ochraně proti civilizačním chorobám.         

Čirok

Čirok obsahuje velké množství vlákniny, antioxidantů a komplexních sacharidů. Reguluje hladinu cukru v krvi a působí proti zánětům a civilizačním onemocněním. Díky obsahu tříslovin pomáhá v boji proti obezitě a příznivě působí na trávicí trakt.

Řepkový olej

Za studena lisovaný řepkový olej patří mezi vůbec nejzdravější tuky. Obsahuje  ideální poměr esenciálních mastných kyselin a zároveň je bohatý na vitamin E. Snižuje riziko onemocnění srdce a cév a působí protizánětlivě.

Inulin z čekanky     

Rozpustná vláknina z čekanky je zdrojem živin pro přátelské střevní bakterie. Přispívá tak k obnově střevní mikroflóry a pomáhá při prevenci rakoviny tlustého střeva. Zlepšuje trávení, tlumí pocit hladu a posiluje imunitní systém.

Mix proteinů

Bílkoviny jsou základními stavebními kameny lidského těla. Účastní se většiny procesů v lidském organismu a jsou nezbytné pro udržení a růst svalů. V Pokeatu naleznete hned tři druhy proteinů. Rychle se vstřebatelná syrovátka a postupně se uvolňující kasein vám zaručí přísun kvalitních bílkovin ve kteroukoliv denní dobu. Kolagen vyživuje pleť, klouby a vazivové tkáně.

Rýže

Rýže posiluje imunitní systém, pomáhá nám zbavovat se toxinů a zlepšuje trávení. Komplexní sacharidy obsažené v rýži jsou výborným zdrojem energie. Díky postupnému štěpení na glukózu regulují hladinu cukru v krvi.

Jablečný 100% džus

Je zdrojem jednoduchých sacharidů a díky tomu vám rychle dodá potřebnou energii. Skvěle se tak doplňuje se sacharidy obsaženými v bezlepkových obilovinách, které se naopak uvolňují postupně. Je nezbytný pro správnou konzistenci Pokeatu a obsahuje vitamin C.

Kyselina jablečná, citronová a mléčná

Fungují jako přírodní konzervanty a regulují kyselost. Do Pokeatu je dáváme, abychom nemuseli používat žádná škodlivá éčka nebo jiné chemikálie.

Citrusová vláknina

Reguluje trávení tuků a sacharidů. Z větší části je živinou pro mikrobiální flóru v trávicím traktu a působí tedy jako tzv. probiotikum pro správné fungování trávicí soustavy.

Přírodní aroma

Přírodní cestou zvýrazňuje chuť, abyste si na Pokeatu ještě více pochutnali.

Nutriční informace

Zdravé tuky, hodně vlákniny a vysoký obsah bílkovin.

SkořiceLimetaVišeňRybíz

Nutriční hodnoty 120 g
Energetická hodnota 1134 kj / 271 kcal
Tuky 12 g
z toho nasycené mastné kyseliny 1,4 g
Sacharidy 16 g
z toho cukry 10 g
Vláknina 7,4 g
Bílkoviny 21 g
Sůl 0,05 g
Omega 3 2,2 g
Vápník 144 mg
Hořčík 68,4 mg
Zinek 1,8 mg
Složení:
Jablečný džus (16% koncentrátu), proteinový mix (instantní syrovátkový proteinový koncentrát, emulgátor: slunečnicový lecitin, micelární kasein, hydrolyzovaný hovězí kolagen), směs rostlinných olejů (řepkový, lněný, chia) v různém poměru, inulin, směs mouk (pohanková, čiroková, rýžová), regulátor kyselosti: kyselina jablečná, stabilizátor: kyselina citronová, citrusová vláknina, regulátor kyselosti: kyselina mléčná, skořicový extrakt, přírodní aroma, sladidlo: steviol – glykosidy, vápník citrát, hořčík citrát, zinet citrát

Nutriční hodnoty 120 g
Energetická hodnota 1134 kj / 271 kcal
Tuky 12 g
z toho nasycené mastné kyseliny 1,4 g
Sacharidy 16 g
z toho cukry 10 g
Vláknina 7,4 g
Bílkoviny 21 g
Sůl 0,05 g
Omega 3 2,2 g
Vápník 144 mg
Hořčík 68,4 mg
Zinek 1,8 mg
Složení:
Jablečný džus (17% koncentrátu), proteinový mix (instantní syrovátkový proteinový koncentrát, emulgátor: slunečnicový lecitin, micelární kasein, hydrolyzovaný hovězí kolagen), směs rostlinných olejů (řepkový, lněný, chia) v různém poměru, inulin, směs mouk (pohanková, čiroková, rýžová), limetkový koncentrát, regulátor kyselosti: kyselina jablečná, stabilizátor: kyselina citronová, citrusová vláknina, regulátor kyselosti: kyselina mléčná, přírodní citronovo-limetkové aroma, přírodní aroma, sladidlo: steviol – glykosidy, vápník citrát, hořčík citrát, zinek citrát

Nutriční hodnoty 120 g
Energetická hodnota 1080 kj / 258 kcal
Tuky 12 g
z toho nasycené mastné kyseliny 1,5 g
Sacharidy 14 g
z toho cukry 7,9 g
Vláknina 7,4 g
Bílkoviny 21 g
Sůl 0,05 g
Omega 3 2,2 g
Vápník 144 mg
Hořčík 68,4 mg
Zinek 1,8 mg
Složení:
Višňový džus (17% koncentrátu), proteinový mix (instantní syrovátkový proteinový koncentrát, emulgátor: slunečnicový lecitin, micelární kasein, hydrolyzovaný hovězí kolagen), směs rostlinných olejů (řepkový, lněný, chia) v různém poměru, inulin, směs mouk (pohanková, čiroková, rýžová), regulátor kyselosti: kyselina jablečná, stabilizátor: kyselina citronová, kakao, citrusová vláknina, regulátor kyselosti: kyselina mléčná, přírodní čokoládové aroma, sladidlo: steviol – glykosidy, vápník citrát, hořčík citrát, zinek citrát

Nutriční hodnoty 120 g
Energetická hodnota 1134 kj / 271 kcal
Tuky 12 g
z toho nasycené mastné kyseliny 1,4 g
Sacharidy 16 g
z toho cukry 10 g
Vláknina 7,4 g
Bílkoviny 21 g
Sůl 0,05 g
Omega 3 2,2 g
Vápník 144 mg
Hořčík 68,4 mg
Zinek 1,8 mg
Složení:
Černorybízový džus (16% koncentrátu), proteinový mix (instantní syrovátkový proteinový koncentrát, emulgátor: slunečnicový lecitin, micelární kasein, hydrolyzovaný hovězí kolagen), směs rostlinných olejů (řepkový, lněný, chia) v různém poměru, inulin, směs mouk (pohanková, čiroková, rýžová), regulátor kyselosti: kyselina jablečná, stabilizátor: kyselina citronová, citrusová vláknina, regulátor kyselosti: kyselina mléčná, přírodní černorybízové aroma, sladidlo: steviol – glykosidy, vápník citrát, hořčík citrát, zinek citrát
Časté otázky

Pokeat je bezlepkový. Obsahuje mandle a součástí syrovátkového proteinu je i minimální množství laktózy a sójového lecitinu. Pokud máte na laktózu či sóju pouze lehkou intoleranci (ne alergii!), neměl by vám Pokeat dělat potíže. Poraďte se však nejprve s vaším lékařem.

Do Pokeatu nepřidáváme žádná škodlivá éčka ani konzervanty. Kyselina jablečná a citrónová jsou technicky vzato chemické, ale přírodně se vyskytují v ovoci a jak se můžete podívat na webu fér potravina, jsou pro tělo naprosto neškodné.

Kompletní složení a nutriční informace najdete tady. Ve stručnosti je Pokeat postaven na kvalitních bílkovinách a zdravých tucích. Těch má právě většina populace ve stravě nedostatek. Zároveň je bohatý na vlákninu, která je pro tělo taktéž velmi přínosná.

Konzistence je ve formě pyré, které je ideální proto, aby tělo vstřebalo maximální množství živin. Zároveň jsme se snažili vytvořit ideální poměr mezi lehkostí jídla a pocitem zasycení. Abyste si mohli dát Pokeat opravdu kdykoliv. Je vhodný i během vytrvalostních sportů. U intenzivních aktivit se obecně příjem tuků a bílkovin nedoporučuje, ale každé tělo funguje trošičku jinak.

Pokeat je zdravé jídlo  z přírodních surovin, žádné náhražky, žádná škodlivá chemie, žádné kompromisy. Základ tvoří drcené mandle, proteinový mix, lněný a chia olej. Z proteinů je zastoupená rychle vstřebatelná syrovátka, pomaleji se uvolňující kasein i hydrolyzovaný kolagen, který je skvělou výživou pro vaše klouby. Komplexní sacharidy jsou pak zastoupené směsí bezlepkových obilných mouk – jáhlové, pohankové, rýžové a čirokové. Pomocí jablečného koncentrátu jsme u Pokeatu dosáhli konzistenci pyré, které je optimální pro vstřebávání živin. Kompletní složení naleznete zde.

Load More

Aminokyseliny jsou základní stavební složky proteinů. Zastoupení esenciálních aminokyselin ve stravě je důležité, protože  si je organizmus nedokáže sám vyrobit. Jsou bohatě zastoupené zejména v bílkovinách živočišného původu.

Bílkoviny, neboli proteiny, jsou základním stavebním kamenem pro naše tělo. Jsou důležité pro růst a opravu tkání a účastní se mnoha vitálních procesů v těle. Ne vždy je jednoduché přijmout dostatečné množství kvalitních bílkovin, a proto jsou v Pokeatu zastoupeny v hojném množství. Jejich dostatečný příjem přispívá také ke štíhlé kompozici těla, udrží nás déle zasycené a přispívají k růstu svalů.

Vláknina je nestravitelná složka potravy, která je nezbytná pro optimální funkci střev. Zvyšuje pocit zasycení a zpomaluje uvolňování cukrů do krve. Snižuje riziko nádorových onemocnění střev, může pomoci snížit hladinu cholesterolu a pomáhá v prevenci kardiovaskulárních onemocnění a obezity.  Najdeme ji pouze v potravinách rostlinného původu.

Inzulin je hormon ovlivňující hladinu cukru (glukózy) v krvi. Časté výkyvy způsobené nadměrným zastoupením sacharidů a zejména rychle vstřebatelných cukrů  jsou pro tělo nezdravé. Vedou k výkyvům energie, ukládání přebytečné glukózy ve formě tuku a způsobují inzulínovou rezistenci, což může vyústit až k onemocnění cukrovkou.

Tyto tuky jsou velmi příznivé pro snižování hladiny špatného (LDL) cholesterolu a snižují tak riziko srdečních onemocnění. Dále napomáhají odbourávání tuků v těle a působí protizánětlivě, čímž  zvyšují naši imunitu. Omega-3 esenciální mastné kyseliny si tělo nedokáže samo vyrobit, proto je důležité je příjímat v potravě.

Největší benefit pro lidské tělo mají omega 3 mastné kyseliny, na které jsou oleje z chia a lněných semínek bohaté. Mají příznivý vliv na kardiovaskulární systém a snižují hladinu škodlivého cholesterolu.  Zároveň jsou pro tělo velmi blahodárné i mononenasycené tuky, hojně se vyskytující například v mandlích nebo řepkovém oleji.

Dalším benefitem tuků je, že nezvyšují hladinu inzulinu. Podporují tak tělo ve spalování tuků a udržení konstantní hladiny energie.

Load More

Chcete Pokeat vyzkoušet a začít zdravě jíst?

Objednejte si pouze 4ks na zkoušku

Copyrights © 2018 Future foods s.r.o.

X