NurseryPlant Blog

A basic standard blog page example.

30. 5. 2018
pokeat-produkt

Zdravá strava nikdy nebyla jednodušší

Zdraví a čas patří mezi to nejcennější, co máme. Avšak znáte to. Často je třeba upřednostnit jedno před druhým. V dnešní uspěchané době je téměř nemožné, věnovat přípravě zdravého jídlo dostatek času. Nezbývá, než  dělat kompromisy. V práci, na cestách nebo například v kratičkých pauzách mezi schůzkami obvykle potřebujeme doplnit energii něčím, co je hned po ruce. Občas ani nemáme možnost nasnídat se či dostatek času dát si oběd. Energie, nálada a produktivita klesá. Běžnou praxí bývá rychle do sebe dostat cukry. To je však velmi krátkodobé řešení a brzy se opět dostaví pocit hladu. Tento kolotoč nejenže má okamžité negativní dopady na náš den, ale z dlouhodobého hlediska trpí naše celkové zdraví.

Co je největší problém dnešního stravování?

Pokeat vznikl jako odpověď na tento problém. Toužili jsme získat svobodu. Toužili jsme dát si zdravé jídlo kdykoliv a kdekoliv. Něco, co bude vždy po ruce. Něco co nás zasytí a dodá energii na další hodiny, ne minuty. Něco, co má potenciál výrazně vylepšit celkové skóre našeho jídelníčku. Zaměřili jsme se na nejvíce deficitní součásti běžné stravy – bílkoviny, vlákninu a Omega 3 mastné kyseliny. Dlouhé měsíce jsme zjišťovali, jaké jsou jejich nejlepší přírodní zdroje a jak je poskládat dohromady. Mysleli jsme při tom na jednu důležitou vlastnost jídla – chuť. Věříme, že je důležité, aby se z jídla neztratil požitek. S tím také pracujeme a děláme vše pro to, aby Pokeat nejen obsahoval veškeré deficitní součásti denní stravy, ale hlavně uživatelům dobře chutnal.

Tuky

Pokud se zajímáte o zdravou výživu, určitě vám přijde vhod článek o zdravých tucích. Tuky mají velmi špatnou pověst, ale byla by velká škoda, všechny házet do jednoho pytle. Například Omega 3 mastné kyseliny jsou pro tělo extrémně přínosné. Pozitivně působí na naše duševní zdraví a snižují riziko onemocnění srdce a cév. Není však jednoduché zajistit si jejich dostatečný přísun. Právě proto je součástí Pokeatu olej z chia a lněných semínek, které jsou na Omega 3 mastné kyseliny bohaté. Dalším typem tuků s pozitivními účinky jsou mononenasycené mastné kyseliny, zastoupené například v mandlích.

Proteiny

Bílkoviny jsou základními stavebními kameny pro naše tělo. Účastní se nespočtu procesů uvnitř našeho organismu a jsou nezbytné pro regeneraci a růst tkání. Většina populace je však v jídelníčku nemá zastoupené v odpovídajícím množství ani kvalitě. V Pokeatu proto naleznete hned tři druhy proteinů. Rychle vstřebatelná syrovátka a postupně se uvolňující kasein, jsou mléčné bílkoviny s kompletním aminoskóre. To znamená, že obsahují všechny pro tělo nezbytné aminokyseliny (základní stavební složky proteinů). V tomto mají mléčné bílkoviny velkou výhodu oproti těm z rostlinných zdrojů. Třetím typem proteinů je hydrolyzovaný kolagen, který je důležitý například pro správné fungování kloubů.

Vláknina

Další opomíjenou složkou naší stravy je vláknina. Je to nestravitelná složka potravin, která hraje důležitou roli pro správné fungování trávicího ústrojí. Existují dva typy a oba jsou v Pokeatu hojně zastoupené. Rozpustnou zastupuje zejména inulin (vláknina z čekanky) a nerozpustnou pak najdete například v mandlích. Oba typy se navzájem doplňují a společně pomáhají k optimální funkci trávicího ústrojí a prevenci onemocnění střev. Vláknina dále přispívá k pocitu sytosti a pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi.

Sacharidy

Sacharidy jsou jen zřídka kdy v naší stravě deficitní, je však důležité přijímat je ze správných zdrojů. Směs hned pěti bezlepkových mouk – pohankové, jáhlové, čirokové, rýžové a kukuřičné zajistí, že tělo spolu s komplexními sacharidy dostane i širokou dávku minerálů a vitamínů. Jablečný džus vám dodá přiměřenou dávku okamžité energie a  napomáhá správné konzistenci Pokeatu.

Věříme, že vám Pokeat dodá větší svobodu, ušetří čas a pozitivně ovlivní vaše zdraví.

Copyrights © 2018 Future foods s.r.o.

X